Блог Діда Мороза

Підписатися на RSS

Популярні теги Всі теги

Вплив комп'ютера на психічне здоров'я дитини

"Привет. Дід Мороз, принеси мені компютер. 21.05.2018.

Через кілька хвилин дитина знову написала мені.

"Дід мороз я живу в селі Данівка, Я учусь у 2 клас мене звати

Денис  подаруй мені комп'ютер".

А 9 червня ц.р. цей хлопчик знову нагадав мені

про подарунок у вигляді комп'ютера.

(Текст повідомлень Діду Морозу подається без коректури)!


Вирішив підготувати необхідну та важливу публікацію для батьків.


Дитина і комп'ютер, вплив комп'ютера на здоров'я дитини
На жаль, сучасні діти значну частину вільного часу проводять перед монітором. Наші діти народжуються і ростуть в той час, коли комп'ютер в будинку - така ж природна річ, як кухонна плита. Батьки часом навіть розчулюють, дивлячись, як спритно 3-4-річний малюк натискає клавіші. Багато радіють, що їх підросло до 10-13-річного віку чадо не бовтається вулицями, а тихенько сидить вдома за комп'ютером. Погано те, що дорослі часом не знають, яку інформацію черпає з комп'ютера (вірніше, з Інтернету) їх дитина. Не знають вони й те, що комп'ютер з часом починає замінювати і книги, і спорт, і спілкування, і батьків, особливо якщо останні багато працюють.


Комп'ютер і дитина

Одного разу стривожені батьки виявляють, що поняття дитина і комп'ютер в їх сім'ї стали нероздільними. Дитина з головою пішов у комп'ютер. Що він там робить? Спілкується з друзями, грає в ігри, конструює сайти, дивиться мультфільми, створює відеокліпи ... Та хіба мало цікавих занять в комп'ютері, який підключений до Всесвітньої Павутини! Тільки от педагоги стверджують, що у дітей падає рівень текстового мислення - діти просто не можуть адекватно переказувати прочитаний чи почутий текст. Лають комп'ютер і лікарі. Виявляється, саме він винен у тому, що у дітей псується постава, знижується гострота зору.

Привернув увагу дослідників і ще один цікавий факт. У ході соцопитування дітям ставили різні запитання, і лише один з них був пов'язаний з комп'ютером. У відповідях дітей слово «комп'ютер» фігурувало набагато частіше - зустрічалося воно в половині отриманих відповідей. Так, на запитання про те, чому дитини навчили батьки, діти часто відповідали: ходити, говорити, користуватися комп'ютером. На питання про те, чи повинні батьки карати дітей, вони відповідав, що тілесних покарань бути не повинно, але можна позбавити дитину на якийсь час того, що йому подобається: грошей, комп'ютера, телевізора. І нарешті, на запитання про комп'ютерні права дітей, які вони бажали б ввести, діти відповідали, що їм хотілося б проводити перед монітором не менше 2 годин на день, і щоб батьки не контролювали дитини, коли він займається комп'ютером.


Вплив комп'ютера на психічне здоров'я дитини

Є спеціальні комп'ютерні ігри, які призначені для найменших. Дошкільнята можуть розфарбовувати картинки, займатися з навчальними програмами (математика, іноземні мови). Є навіть програми для дітей до року, наприклад «Вундеркінд з пелюшок», заснована на методиці Глена Домана. Розвиваючі ігри не шкідливі малюкам, але вони часто імітують те, що можна зробити на папері. Як ви думаєте, що краще розвиває дрібну моторику вашого малюка - користування комп'ютерною мишею або малювання олівцем?

Звичайно, олівець.Дитина 7-8 років свідомо просить батьків придбати для нього комп'ютер. Психологи відзначають, що в цьому віці робота з комп'ютером розвиває у дітей логічне та абстрактне мислення, допомагає в отриманні деяких навичок, необхідних для подальшого життя (наприклад, приймати самостійні рішення, швидко переключатися з однієї роботи на іншу). Але батькам слід контролювати комп'ютерні заняття дитини і стежити за тим, щоб брудна і нехороша інформація з Інтернету не зробила на сина чи доньку негативного впливу.


Фізичне здоров'я дитини і комп'ютер

Найбільшої шкоди комп'ютера не у шкідливому випромінюванні (слава Богу, сучасні моделі подібної небезпеки не представляють), а в тому, в чому і його перевага - в захопливості процесу. Шкода для фізичного здоров'я дитини комп'ютер являє тоді, коли дитина (це, до речі, стосується не лише дітей, а й багатьох дорослих) не дотримується елементарних правил роботи за комп'ютером. Якщо сидіти за столом правильно, робити перерви в роботі (кожні 30-40 хвилин), не відмовлятися від інших звичних занять на користь комп'ютерних ігор, то дитина не отримає викривлення хребта, не зіпсує зір, не впаде в психологічну залежність.


Скільки часу дитині можна проводити за комп'ютером?

Для запобігання негативного впливу комп'ютера на здоров'я дитини, батькам слід суворо обмежити час, який дитина може проводити за комп'ютером. Так, малюкам до 6 років можна займатися не більше 20 хвилин на день, і то бажано з 1-2 перервами. Школярам (7-8 років) можна збільшити час до 30-40 хвилин на день, а хлопцям з 9-11 років можна проводити за комп'ютером не більше півтора години на день (природно, з перервами).

Як правильно облаштувати місце за комп'ютером для дитини?

Пам'ятайте, що робоче місце має бути добре освітлено, але при цьому на монітор не повинні потрапляти відблиски від лампи або пряме сонячне світло. Стіл обов'язково повинен підходити дитині по росту. Ноги не повинні висіти або бути підібганими під себе. Під ноги поставте подставочку і стежте за тим, щоб дитина тримав спину рівно, а голову прямо. Екран повинен бути розташований на відстані 70 см від очей вашого чада.


Чи потрібно відривати дитину від комп'ютера?

Якщо з дитиною трапляється істерика, коли його відривають від комп'ютерних ігор, можливо, політика дорослих щодо розумної машини спочатку неправильна. Буває так, що батьки то сильно турбуються про здоров'я дитини, забороняючи йому довго грати, то немов забувають про це, дозволяючи сидіти за комп'ютером годинами. Коли в сім'ї немає єдиної думки дорослих з приводу комп'ютера, дитина чинить так, як вважає за потрібне.

Якщо ви бачите, що дитина надмірно захопився комп'ютерними іграми, постарайтеся переключити його увагу на інше захоплення (спорт, рухливе хобі). Якщо дитина воліє отримувати інформацію з інтернету, чесно поговоріть з ним про якість тієї інформації, яку він вивчає.

Комп'ютер не принесе шкоди дитині при розумному підході. Якщо у школяра буде персональний комп'ютер, він потихеньку навчиться користуватися ним, зрозуміє, як працює ця техніка. Можливо, дитина зможе створити і свої творчі проекти, а такі навички, можливо, знадобляться йому в майбутньому або навіть стануть частиною професії.

____________________

Дід Мороз, Снігуронька та їх історія

Сьогодні без Діда Морозa складно уявити собі Новий рік. Особливо чекають його появи діти, яких Дід Мороз щедро обдаровує дарунками зі свого великого мішка. Завжди поруч з чудовим Дідусем - Снігуронька, його внучка.

Також часто Діда Мороза супроводжує Сніговик.

Історій появи цього чудового казкового персонажа безліч.

Казка страшна

Образ Діда Мороза прийшов з древньої астрономії. За старих часів зима у людей асоціювалася з планетою Сатурн, яку древні змальовували як сивоволосого старого з довгою бородою (кільце планет-супутників Сатурну). У руках у старого зазвичай була палиця або жезл - символ управління смертю.

В період зимового сонцестояння його потрібно було задобрити жертвою. Зазвичай такою жертвою ставала гарна дівчина, прив'язана до дерева. Звичайно ж, в лютий мороз вона замерзала. Це і було свідоцтвом того що Сатурн прийняв жертвопринесення.

До речі, є теорія, що саме від цього жертвопринесення і з'явився такий персонаж, як Снігуронька. Отже спочатку Дід Мороз зовсім не був добрим персонажем. Наприклад, у індійців до цих пір є міфологічний персонаж на ім'я "Великого старого Півночі" який є одним з прислужників Диявола.
А сам мішок, з якого сучасний Дід Мороз дістає дарунки діточкам, в старовину носив абсолютно інший сенс. У цьому мішку все той же індійський персонаж носив жертвопринесення, які він збирав з людей. Мало того, для індійців прихід Старика Півночі в будинок означав великі неприємності.

Казка добра

Серед предків старика була, виявляється, і зовсім реальна людина. У IV столітті жив в турецькому місті Світу архієпископ Микола. За переказами, це була дуже добра людина. Так, одного дня він врятував трьох дочок бідуючого сімейства, підкинувши у вікно їх будинку вузлики із золотом.

Після смерті Миколу оголосили святим. У XI столітті церква, де він був похований, була пограбована італійськими піратами. Вони викрали останки святого і відвезли до себе на батьківщину. Прихожани церкви святого Миколи були обурені. Вибухнув міжнародний скандал.

Історія ця наробила так багато шуму, що Микола став об'єктом шанування і поклоніння християн з різних країн світу.

В середні віки твердо встановився звичай в Николін день, 19 грудня, дарувати дітям дарунки, адже так поступав сам святий. Після введення нового календаря святий став приходити до дітей на Різдво, а потім і в Новий рік.

Скрізь доброго старого називають по-різному, в Англії і Америці - Санта-Клаус, а у нас - Дід Мороз. Образ Діда Морозу складався століттями, і кожен народ вносив до його історії щось своє.

Предками Діда Мороза в одних країнах вважають місцевих гномів. У інших - середньовічних мандруючих жонглерів, які виспівували різдвяні пісні, або бродячих продавців дитячих іграшок.

Хто ж він такий - наш старий друг і добрий чарівник Дід Мороз?

Наш Мороз - персонаж слов'янського фольклору. Впродовж багатьох поколінь східні слов'яни створювали і зберігали своєрідний "усний літопис": прозаїчні віддання, епічні оповіді, обрядові пісні, легенди і казки про минуле рідної землі.

У Київській Русі, як і скрізь в світі, перші вірування були язичеськими. І як жителі країни, де на значній частині її території 6 місяців в році була зима, люди ототожнювали мороз, сніг, холод з богами. Існує думка, що серед родичів Діда Морозу є східнослов'янський дух холоду Треськун, він же Студенець, Карачун або Зимник, Позвізд.

Зимник відомий нам з легенд древніх слов'ян. Він, як і Мороз, представлявся у вигляді старого невеликого на зріст, з білим волоссям і довгою сивою бородою, з непокритою головою, в теплому білому одязі та із залізною булавою в руках. Де він пройдет - там чекай жорстокої холоднечі.

Серед слов'янських божеств виділявся своєю лютістю Карачун - злий дух, що скорочує життя. Древні слов'яни вважали його підземним богом, що керував морозами.

Позвізд - слов'янський бог бурь і негод. Варто було йому труснути головою - на землю валив крупний град. Замість плаща тягнулися за ним вітри, з низу його одягу падав пластівцями сніг. Нестримно носився Позвізд по небесах, супроводжуваний свитою бурь і ураганів.

Дід Треськун, "прапрадід" сучасного Діда Морозу, господаря погоди і зими, представляли маленьким старичком з довгою бородою і суворою, як справжні морози, вдачею. З листопада по березень Дед Треськун був повновладним владикою на землі.

Навіть сонце його боялося! Він був одружений на злій особі - Зимі. Діда Треськуна або Діда Мороза ототожнювали також з першим місяцем року - січнем. Цар морозів, корінь зими, її государ.

Зазвичай всі язичні божества були суворими, ось і слов'янські не виключення. Тому, щоб задобрити, щозими люди дарили їм дарунки. З часом язичеські обряди, звичайно, скасувалися. З повелителя холоду Студенець став розпорядником зимових свят і навіки оселився в казках і оповіданнях. Він з грізного поступово перетворювався на справедливого і доброго діда, і тепер уже не приходить за дарунками, а приносить їх сам.

У східних слов'ян представлений казковий образ Морозу - багатиря, коваля, який сковує воду "залізними морозами". Самі Морози часто ототожнювалися з буйними зимовими вітрами. Відомо декілька народних казок, де Північний вітер (або Мороз) допомагає подорожнім, що заблукали, вказуючи дорогу.

З часом з фольклору цей образ зробив крок в літературу, драматург Олександр Островський написав п'єсу "Снігуронька", Микола Некрасов - поему "Мороз, Червоний ніс", а карело-фіни - епос "Кальовала".

Сучасний образ Діда Мороза - добродушна і позитивна істота, без якої не обходиться жодне свято в будь-якій країні світу.

Снігуронька морозу не боїться!

Нашому Дідові Морозу по життю пощастило більше за всіх. У нього є мила помічниця Снігуронька, внучка Діда Мороза. Вона міцно пов'язана з Дідом Морозом як родинним зв'язком, так і сюжетним: вона з'являється на святі одночасно або майже одночасно з Дідом. Сприяє встановленню контакту між Дідом Морозом і дітьми.

Образу Снігуроньки в  народному обряді не зафіксовано. У фольклорі образ Снігурки є: казка Снігуронька. У казці розповідається про те, що дівчинка Снігуронька, була зроблена з снігу, а потім ожила. Снігуронька як сезонний персонаж гине по казці з приходом літа.

З'явилася Снігуронька на світло в 1873 році, завдяки п'єсі - казці яку написав О. М. Островський - "Снігуронька". Але в п'єсі Снігуронька - дочка Діда Мороза. І приходить вона до людей з лісу. До створення зовнішнього вигляду Снігуроньки мали відношення декілька відомих художників: В.М. Васнецов, М.А. Врубель, Н.К. Реріх.

Сучасний вигляд Снігуроньки увібрала в себе окремі риси художніх версій всіх трьох майстрів кисті. Костюм Снігуроньки може бути різним: вона може бути в світлому довгому сарафані - плаття з обручем або пов'язкою на голові; у білому, витканому з снігу і пуху одягу, підбитому хутром; або в хутряній короткій шубці і шапочці; у коротенькому платті, облямованому хутром, пухом. У неї може бути розплетене волосся, одна або дві коси.

До 1935 року в ролі ведучої на дитячих святах Снігуронька ніколи не з'являлася. І лише на початку 1937 року Снігуронька почне фігурувати на рівних правах з Дідом Морозом. Вона стає посередницею між ним і дітьми.

Дід Мороз і Снігуронька увійшли до життя людей як обов'язкових атрибутів зустрічі Нового року, що настає. А Снігуронька як і раніше допомагає своєму вже давно немолодому дідусеві веселити дітлахів іграми, водити в ялинки хороводи і роздавати дарунки.

Казкове вбрання Діда Мороза

Костюм Діда Мороза теж з'явився не відразу. Спочатку його змальовували в плащі. На початок XIX століття голландці малювали його струнким курцем трубки, вдалим майстром прочищати димарі, через які він прокрадався до дітей дарунки.

В кінці того ж століття його одягнули в червону шубу, облямовану хутром. У 1860 році американський художник Томас Найт прикрасив Діда Мороза бородою, а незабаром англієць Теннієл створив образ добродушного товстуна. З таким Дідом Морозом всі ми добре знайомі.

На думку одного з дослідників образу Діда Мороза - кандидата історичних наук, мистецтвознавця і етнолога Світлани Василівни Жарникової - традиційний вигляд Діда Мороза, згідно прадавньої міфології і символіки кольору, передбачає:

Борода і волосся - густі, сиві (сріблясті). Ці деталі вигляду, окрім свого "фізіологічного" сенсу (старик - сивий) несуть ще і величезний символьний характер позначаючи могутність, щастя, благополуччя і багатство. Дивно, але саме волосся - єдина деталь подоби що не зазнала за тисячоліття жодних значних змін.

Сорочка і брюки - білі, льняні, прикрашені білим геометричним орнаментом (символ чистоти). Ця деталь практично загубилася в сучасному уявленні про костюм. Виконавці ролі Діда Мороза і костюмери вважають за краще закрити шию виконавця білим шарфом (що допустимо). На брюки, як правило, не звертають уваги або шиють їх червоними під колір шуби (страшна помилка!)

Шуба - довга (по щиколотку або по гомілку), обов'язково червона, розшита сріблом (восьмикінечні зірки, гуськи, хрести і інший традиційний орнамент), облямована лебединим пухом. Деякі сучасні театральні костюми, на жаль, грішать експериментами в області колірної гамми і заміни матеріалів. Напевно багатьом доводилося спостерігати сивоволосого чарівника у синій або зеленій шубі. Якщо так, знайте - це не Дід Мороз, а один з його багаточисельних "молодших братів". Якщо шуба коротка (гомілка відкрита) або має яскраво виражені гудзики - перед вами костюм Санта Клауса, Пер Ноеля або ще когось із зарубіжних побратимів Діда Мороза. А ось заміна лебединого пуху на біле хутро хоч і не бажана, але все таки допустима.

Шапка - червона, розшита сріблом і перлами. Облямівка (залом) лебединим пухом (білим хутром) з трикутним вирізом виконаним на лицьовій частині (стилізовані роги). Форма шапки - напівовал (кругла форма шапки традиційна для російських царів, досить пригадати головний убір Івана Грізного). Окрім ставного відношення до кольору, описаного вище, театральні костюмери сучасності пробували різноманітити прикрасу і форму головного убору Діда Морозу.

Трипалі рукавички або звичайні - білі, розшиті сріблом - символ чистоти і святості всього, що він дає зі своїх рук. Трипалість - символ приналежності до вищого божественного початку ще з неоліту. Який символьний сенс несуть сучасні червоні рукавички - невідомо.

Пояс - білий з червоним орнаментом (символ зв'язку предків і нащадків). В наші дні зберігся як елемент костюма повністю втративши символьний сенс і відповідну колірну гамму. А шкода ...

Взуття - срібні або червоні, шиті сріблом чоботи. Каблук скошений, невеликих розмірів або повністю відсутній. У морозний день Дід Мороз надіває білі, шиті сріблом валянки. Білий колір і срібло - символи місяця, святості, півночі, води і чистоти. Саме по взуттю можна відрізнити справжнього Діда Мороза від "підробки". Більш-менш професійний виконавець ролі Діда Морозу ніколи не вийде до публіки в черевиках або чорних чоботях! В крайньому випадку він постарається знайти червоні танцювальні чоботи або звичайні чорні валянки (що, безумовно, не бажано).

Кришталеву палицю Дід Мороз завжди носить з собою. По-перше, щоб легше було по заметах пробиратися. А по-друге, по легендах, Дід Мороз, ще будучи "диким Морозко", цією самою палицею морозив людей.

Мішок з дарунками - пізніший атрибут. Багато дітей вірять, що він бездонний. В усякому разі, Дід Мороз ніколи нікого до мішка не підпускає, а сам дістає з нього дарунки. Робить це він не дивлячись, але завжди вгадує, хто який дарунок чекає.

Дід Мороз пересувається пішки, по повітрю або на санях, запряжених трійкою. Любить також розтинати рідні простори лижним ходом. Випадків з використанням оленів не зареєстровано. А ще Дід Мороз ніколи не носить окулярів і не палить трубку!

Де живе Дід Мороз?

Саме по цьому питанню існує маса легенд. Деякі стверджують, що він родом з Північного полюса, інші - з Лапландії. От же - живе десь на Крайній Півночі, де круглий рік зима. Хоча в казці В. Одоєвського "Мороз Іванович" Мороз Червоний Ніс по весні перебирається в колодязь, де "і влітку студено".

Ця версія не задовольнила відомого індійського вченого Балу Гангадхара Талака, на початку ХХ століття цей прибічник ідеї індоєвропейської культурної єдності провів дослідження і з'ясував, що "прабатьківщиною" Діда Мороза є північ Східної Європи. Основа світобачення, що зародилася тут, дійшла через тисячоліття і зберегла свої традиції в глибинці північно-східної Вологодчини. Отже вибір столицею казкового Діда Мороза міста Великий Устюг, що в Росії, має під собою глибоку наукову основу.

Ялинка

Ну а з ялинкою взагалі плутанина виходить. Красива і нарядна, вічнозелена, вона в стародавній Русі була чомусь деревом смерті. Головним деревом слов'ян - уособленням добрих сил споконвіку був дуб. Так було до 1 січня 1700 року. Саме цього дня за наказом Петра I почали зустрічати Новий рік під нарядною ялиночкою і прикрашати житло ялиновими гілками. До нього літочислення вели від створення світу, і Новий рік зустрічали 1 вересня.


Коротко про Пінію - загадковий подарунок від Діла Мороза України.


ДОВІДКА: Сосна пінія, або Пінія (лат. Pinus pinea) - дерево сімейства соснових.


ШИШКА ПІНІЯ. НОВОРІЧНИЙ ПОДАРУНОК НА ЯЛИНКУ.

Для слухняних діток!


Нагадаємо, що це дерево заввишки 20-30 м, живе до 500 років. Крона густа, темно-зелена, зонтикоподібне, компактне. Хвоя в пучках, по дві штуки, довга (10-15 см), вузька, щільна, зелена протягом всього року, іноді сизувата.


ПРО ЗНАМЕНИТІ ШИШКИ.

Шишка з насінням.
Шишки зазвичай поодинокі або по дві-три штуки, довжиною 8-15 см, яйцевидні або майже кулясті. Насіння дозріває на третій рік в жовтні, але шишки не розкриваються до наступної весни. Після випадання насіння шишки висять на гілках ще два-три роки.

Насіння подовжено-яйцеподібне, темно-коричневе, іноді зі світлими плямами, з трьома реберцями. Довжина - 15-17 мм, ширина - 8-9. Їстівні. Насіння пінії - найбільші серед сосен (і взагалі соснових), вони в 3-4 рази більші за кедрових. В одному кілограмі їх 1500 штук. Урожайність досить висока - з одного гектара отримують від 3 до 8 т насіння. В Італії насіння пінії називають пиноли. Так інформують італійці.


ПРО ПІНІЮ В УКРАЇНІ.

Шишки Пінії дарує Дід Мороз на прохання батьків (надсилаємо до всіх міст та сіл України).

Чи росте сосна Пінія в України (нас запитував Арсен Володимирович із м.Ужгорода), повідаємо наступне:

- грудень 2015 року - висаджено в грунт насіння Пінії. Як сьогодні виглядає ця краса (08.08.2016) дивіться на фото.

Навесні 2017 року ця Пінія буде висаджена у відкритий грунт.

Фото гарантуємо.


Замовляйте завчасно шишку Пінію до Нового року!

Новорічні ялинки просят захисту... куди подіти новорічну ялинку?

Куди подіти новорічну ялинку???


До того, як потрапити у ваш дім, ялинка росла 6-8 років і шкода просто викинути її у смітник через 2 тижні милувань!


Якщо у вас є дача або родичі в селі, новорічна ялинка може стати відмінним добривом або ж мульчою.
Хвою можна добавляти в лунку при посадці різних городніх рослин: томатів, суниць, кислих ягід, фруктів. Гарно себе зарекомендувала хвоя і у боротьбі зі шкідниками плодово-ягідних культур. Хвойна мульча добре зберігає вологу, не дає рости бур’янам.
Якщо ви полюбляєте рибалити, то маєте гарну нагоду потурбуватися про об’єкт вашого хобі.
Обріжте гілки ялинки (хвоя повинна ще міцно триматися), зв’яжіть їх, наче віник, та затопіть у водоймі. Перед тим прив’яжіть до нього щось важке або прикріпіть гілки до нависаючих гілок дерев, коряг, валунів. Риба буде використовувати ці «віники» для нересту.
Кияни можуть віднести свої ялинки у спеціальні пункти прийому, організовані Київзеленбудом. Підприємство буде подрібнювати їх та використовувати для мульчування.

На жаль, у багатьох містах таких пунктів прийому не організовано. Але , що ж відбувається з ялинками, котрі потрапили на смітник?  Вивозять на смітник та спалюють. Дід Мороз переконаний, що це злочин!

Є приклади вивозу ялинок до зоопарків (поодинокі).


Це надзвичайно актуальне питання. Поле діяльності місцевих органів влади. Наприклад, один шанувальник Діда Мороза пропонує організовувати пункти прийому ялинок і вивозити їх як  паливо для котлів. А яка картинка у вашому місті? Напишіть Діду Морозу! 


Знайома картина міст і сіл України.

Фото.

Что просили у Деда Мороза школьники 80 годов?

Архив

Что просили у Деда Мороза школьники 80 годов?

Спросите ... бабушка и дедушка вам подтвердят!


В некоторых семьях такой обычай существовал, но чтоб каждый ребёнок садился и составлял список желаемого – нет, этого точно не водилось. Мы умели радоваться и быть благодарными за всё, что нам дарят наши родные. А у родных мы просили примерно вот это:
Хоккейные краги

Колли!!!

Цветные фломастеры не шесть штук, как у всех, а двенадцать

Танк на проводном пульте

Ящик фанты. Или пепси

Китайский раскладной пенал

Диафильмы

Чтобы папа купил себе новый дипломат, а мне отдал свой старый

Дутую японскую куртку. И сапоги-дутики тоже

Жвачку импортную. Целый блок

Немецкого огромного лысого пупса

Авиамодельный моторчик

Книжку Джека Лондона «Белый клык». И ещё, если можно, «Смок и Малыш»

Настоящие взрослые колготки, как у мамы

Набор «Юный Химик»

Кассетный магнитофон «Электроника». И кассету с феличитой

Фотоувеличитель

Немецкую железную дорогу


Маленькую швейную машинку

Ковобойцев (да-да, именно ковбойцев)

Микроскоп «Натуралист»

Игру «Электроника»

Пианинко!

Луноход на проводе

Говорящую куклу

Карлсона

Настольный хоккей

Коляску

И выжигательный аппарат!

И еще мы думаем, что если бы нам, в восьмидесятые, кто-нибудь прислал хотя бы часть от того подарка, который мы дарим собственному чаду, мы бы умерли от счастья.

____________________________________________________________


Новорічні сімейні традиції.

Для батьків.


Новий рік  - це щось більше, ніж розгортання подарунків під ялинкою. У першу чергу Новий рік - це традиції.

На жаль, в поспіху і метушні новорічні свята можуть злитися в одне невиразне щось навіть у самих підготовлених батьків, хоч вони і планують все заздалегідь.

І перш ніж ще один рік пройде мимо, і ви будете шкодувати, що нічого особливого так і не встигли зробити, чому б не започаткувати кілька сімейних новорічних традицій, які можна буде повторювати з року в рік: наприклад, всією родиною робити новорічні прикраси, пектиі коржики, вбиратися в костюми або влаштувати ночівлю під новорічною ялинкою. Ці ідеї не складно здійснити, але вони додадуть трохи магії у святкування Нового року.


Запрошуйте гостей і печіть разом з ними печиво.

Перед тим як почати святкувати Новий рік вдома, зберіть близьких друзів або родичів, і спечіть печиво. Або «миколайчики» до дня Святого Миколая.

Можна навіть спочатку спекти печиво, а потім запросити всіх знайомих малюків прикрасити його глазур'ю або спеціальними цукровими олівцями. А потім влаштувати конкурс на самий ошатний корж.

Врахуйте, випічки повинно бути багато, щоб вистачило кожному не тільки скуштувати, а й взяти додому.
Носіть сімейні святкові піжами. Може, це і прозвучить нерозумно, але у вас вийдуть чарівні фото, якщо ви всією сім'єю будете одягнені в однакові святкові піжами, коли будете перевіряти подарунки під ялинкою на Новий рік. Ви можете вдосконалити цю традицію - і дарувати щороку нові святкові піжами дітям на день Святого Миколая.


Дивіться щороку один і той же новорічний фільм.

Не важливо, що ви виберете: «Один вдома», новорічні мультфільми про сніговика і Діда Мороза або «З легким паром». Головне, що б цей фільм подобався всім. Він стане вашою «сімейної класикою». І, повірте, коли ваші діти виростуть і заведуть власні родини, швидше за все, своїм дітям за традицією вони будуть включати саме цей фільм.

До речі, можна не просто дивитися всім разом фільм, а наряджати під нього ялинку, і квартиру або різати салат на Новий рік.


Ходіть милуватися святковими вогнями міста.

Кожен Новий рік у різних районах міста комунальні служби намагаються перевершити один одного, прикрашаючи парки і вулиці. Виходьте з родиною гуляти щовечора, поки тривають ці чари.
Можете навіть придумати свою власну премію за найкрасивішу прикрасу або саму ошатну ялинку.Відкривайте один подарунок напередодні Нового року.

Перед самим Новим роком діти так чекають подарунків, що готові прибирати у своїй кімнаті без єдиного нагадування або слухати всі мамині вказівки. Варто їх за це заохотити і подарувати подарунок не чекаючи 1 січня.

Але слід ввести невеликі правила, наприклад, це може бути самий маленький подарунок із заготовлених. Або та ж святкова піжама, про яку ми говорили вище.Залишайте сліди Діда Мороза.

Візьміть трохи борошна або дитячої присипки, забрудненої в неї підошви від найбільших черевиків в будинку - і залиште сліди на підлозі, поки діти сплять. Малюки будуть у захваті від такої вигадки.Даруйте дитині щороку нову ялинкову іграшку.

Але не просто іграшку, а ялинкову іграшку.


Займайтеся благодійністю.

Так ви навчите дитину, що свята - це не тільки час отримувати, а й віддавати. Що є люди, яким менше пощастило в житті, у яких життя набагато важче. Можна почати з того, щоб збирати іграшки в подарунок на Новий рік дітям з дитячих будинків.


Разом вибирайте ялинку.

Дітям приємно бути причетними до важливих подій. І вибір ялинки - відмінно підходить, щоб дати дитині відчути себе дорослим, а свій голос значущим у прийнятті сімейних рішень.Підводите підсумки року.

Не обов'язково писати багатосторінкові томи. Можна зробити відео або фотоколаж, про головні і найбільш вражаючих події року, що минає: подорожі, нові домашні тварини, нові друзі або нові навички та захоплення.

новий рік традиції, новий рік сімейне свято.


Залишайте Дідові Морозу листа з подякою.

Або невеликий подаруночок - намальовану листівку дитиною або спечене печиво. Так ви не тільки придбаєте нову традицію, а й навчите дітей бути вдячними і турботливими.


Влаштуйте пікнік або ночівлю під ялинкою.

У спальних мішках, саморобних наметах або просто на ковдрі з подушкою. Не важливо, головне, що діти будуть у захваті і запам'ятають цю ніч як саму незвичайну в році.


Зробіть тематичне сімейне фото.

Якщо всі члени вашої родини люблять вбиратися і фотографуватися, то це стане однією з улюблених сімейних традицій. До того ж будуть щасливі всі бабусі й дідусі, яким ви зможете розіслати готове фото.


Виберіть новорічну книгу, щоб поговорити в дитиною про традиції.

Це може бути «Снігова королева» або «12 місяців». А може бути сімейний фотоальбом, переглядаючи який ви зможете розповісти про сімейні традиції, які були у вашому дитинстві, або про які розповідали ваші батьки.

Старі ялинкові іграшки наших бабусь та дідусів.

З історії святкування Нового року наших батьків, дідусів та бабусь.

А було це давно, коли існував Радянський Союз.

Якими були Новірічні прикраси на ялинку?  Як вони виглядали? Про все це читайте, дивіться!


___________________________________

Старые елочные игрушки


          Наверное, всем знакомо: достаешь пыльную коробку с елочными украшениями, а там, среди современных пластиковых шаров, они — старые-престарые стеклянные игрушки. Какое было удовольствие в детстве каждую достать, полюбоваться и повесить на елку.
На это могло и полдня уйти. А сегодня берешь их в руки, и приходит волшебство Нового года!
Наверное, у всех дома есть такая коробка. Самая большая ценность в ней — стеклянные шарики, расписанные вручную.

Избушки, ляльки и колокольчики. Совушки и зверушки. Космонавты, солдатики и Дед Мороз со Снегурочкой. Самые скромные игрушки — из картона, ваты, стекляруса и дождика. Их вешали куда-нибудь подальше — на нижние ветки или сзади.
Кое-что делали сами: бумажные цепочки, фонарики и снежинки.

И Дед Мороз под елкой. Самый замечательный, конечно же, ватный

____________________________________________________________


Так було колись!

18 листопада - День народження Діда Мороза

ІСТОРІЯ СВЯТА


       Виявляється, що не тільки у кожного з нас є свій власний День Народження.

Наш улюблений Дідусь Мороз, хоч і є вигаданим персонажем, але все-таки існування такого дідуся засноване на реальних фактах. А факти - річ уперта. І вони нам кажуть, що день народження Дід Мороз відзначає 18 листопада. Причому скільки насправді років такому незвичайному імениннику - не знає ніхто. Але точно більше двох тисяч - принаймні, в цьому впевнені жителі Великого Устюга, де мешкає улюбленець дітвори, та й багатьох дорослих. Дату народження йому придумали теж самі діти - 18 листопада було вибрано тому, що саме в цей день у Великий Устюг зазвичай приходить справжня зима. От і нехай у Діда Мороза теж буде власне свято, адже і чарівникові іноді треба відпочивати, приймати гостей і подарунки. Знайшов він свій день народження не так давно. Та й певне місце проживання - теж. У 1999 році за ініціативою колишнього мера Москви Юрія Лужкова був запущений туристичний проект «Великий Устюг - батьківщина Діда Мороза». До творчої частини проекту підключили і дітей. Жителі Великого Устюга зустріли ідею з натхненням.

Образ сучасного доброго Дідуся Мороза з'явився завдяки князю Володимиру Одоєвському, який в 1840 році опублікував казку «Мороз Іванович». Прототипом головного казкового персонажа послужило язичницьке божество Мороз, в народі що носило й інші імена - Дідко Морозко, Студенець, Трескунец. Є версія, що пов'язано з персоною Діда Мороза і стародавнє божество зимових холодів Карачун. Але, на відміну від Карачун, Мороз - просто бог зимової холоднечі, чоловік Зими, дідок невеликого зросту, одягнений в хутряну шубу. Він ходить по лісах і степах, б'є палицею (пізніше - посохом) по деревах, річках, і вони покриваються льодом і снігом, замерзають. Попадеться Морозу людина на шляху - може і людини заморозити. Однак у старовину діда поважали. Завдяки Одоєвському Мороз ще більше подобрішав - став хороших людей подарунками обдаровувати, а карати - тільки злих. У другій половині XIX століття Дідусь Мороз причепурився в красиву довгу шубу і став аналогом західного «колеги» - в Росії нарешті з'явився свій власний добрий зимовий чарівник, що приносить дітям подарунки на новорічні свята. Але остаточно образ прижився лише до початку XX століття. Однак після революції 1917 року чарівний персонаж піддався гонінням. І тільки в 1935 році, після публікації в газеті «Правда» статті члена Президії ЦВК СРСР Павла Постишева з пропозицією організувати для дітей справжнє новорічне свято, Дід Мороз в радянському варіанті повернувся під прикрашені іграшками ялинки. Саме в радянські часи незмінною супутницею Діда стала Снігуронька - крижана внучка. Так що, з Днем Народження, Дідусь Мороз! Чекаємо з нетерпінням тебе в гості на Новий рік!

Дід Мороз УкраїниУкраїнський Дід Мороз є у кожному місті, селі, селищі.

ДЛЯ ДОВІДКИ:

В Україні, Росії, Білорусії до діток приходить Дід Мороз. Всі ви його вже добре знаєте.

Шведський брат Діда Мороза — Юль Томтен. Юль Томтен у перекладі зі шведської означає «Різдвяний гном».

Американський брат Діда Мороза - Санта Клаус.

Італійський брат Діда Мороза — Баббе Натале. Цей новорічний чарівник заходить до будинку через пічну трубу.

Увлін Увгун — брат Діда Мороза з Монголії.

Брат Діда Мороза із Нідерландів — Синтер Клаас.

Синтер Клаас припливає у Нідерланди з Іспанії на кораблі в супроводі чорношкірих слуг. У багатьох містах після прибуття Синтер Клаас урочисто проїжджає зі своєю свитою вулицями.

Якутський родич Діда Мороза — Ехее Дьил.

Фінський брат Діда Мороза — Йоулупуккі.

Одзі Сан — братик з Японії.

Брат із Бельгії — Святий Миколай.

Узбецький Дід Мороз — Корбобо.


_________________________________
Джерела

Притча о цене желания.

На задворках Вселенной находился один магазинчик.

Притча о цене желанияВывески на нем давно уже не было – её когда-то унесло ураганом, а новую хозяин не стал прибивать, потому что каждый местный житель и так знал, что магазин продает желания.

Ассортимент магазина был огромен, здесь можно было купить практически всё: огромные яхты, квартиры, замужество, пост вице-президента корпорации, деньги, детей, любимую работу, красивую фигуру, победу в конкурсе, большие машины, власть, успех и многое-многое другое.

Не продавались только жизнь и смерть - этим занимался головной офис, который находился в другой Галактике.

Каждый пришедший в магазин (а есть ведь и такие желающие, которые ни разу не зашли в магазин, а остались сидеть дома и просто желать) в первую очередь узнавал цену своего желания.

Цены были разные. Например, любимая работа стоила отказа от стабильности и предсказуемости, готовности самостоятельно планировать и структурировать свою жизнь, веры в собственные силы и разрешения себе работать там, где нравится, а не там, где надо.

Власть стоила чуть больше: надо было отказаться от некоторых своих убеждений, уметь всему находить рациональное объяснение, уметь отказывать другим, знать себе цену (и она должна быть достаточно высокой), разрешать себе говорить «Я», заявлять о себе, несмотря на одобрение или неодобрение окружающих.

Некоторые цены казались странными – замужество можно было получить практически даром, а вот счастливая жизнь стоила дорого: персональная ответственность за собственное счастье, умение получать удовольствие от жизни, знание своих желаний, отказ от стремления соответствовать окружающим, умение ценить то, что есть, разрешение себе быть счастливым, осознание собственной ценности и значимости, отказ от бонусов «жертвы», риск потерять некоторых друзей и знакомых.

Не каждый пришедший в магазин был готов сразу купить желание. Некоторые, увидев цену, сразу разворачивались и уходили. Другие долго стояли в задумчивости, пересчитывая наличность и размышляя, где бы достать еще средств. Кто-то начинал жаловаться на слишком высокие цены, просил скидку или интересовался распродажей.

А были и такие, которые доставали все свои сбережения и получали заветное желание, завернутое в красивую шуршащую бумагу. На счастливчиков завистливо смотрели другие покупатели, судача о том, что, хозяин магазина – их знакомый, и желание досталось им просто так, без всякого труда.

Хозяину магазина часто предлагали снизить цены, чтобы увеличить количество покупателей. Но он всегда отказывался, так как от этого страдало бы и качество желаний.

Когда у хозяина спрашивали, не боится ли он разориться, то он качал головой и отвечал, что во все времена будут находиться смельчаки, готовые рисковать и менять свою жизнь, отказываться от привычной и предсказуемой жизни, способные поверить в себя, имеющие силы и средства для того, чтобы оплатить исполнение своих желаний.

А на двери магазина уже добрую сотню лет висело объявление: «Если твое желание не исполняется – оно еще не оплачено».


Автор: Минакова Юлия


Поздоровлення з Новим Роком колегам 2016.

2016 рік - рік Мавпи.


Чому не публікуєте свої Новорічні рекомендації за кілька місяців до свята Нового року? Адже поради фахівця завжди корисні.

м. Рівне, Варвара Леонідівна, бухгалтер


            Для всіх Рівнян та гостей нашого міста. Для всіх тих, хто користується або буде користуватись нашими послугами Дід Мороз-2016 інформує.

            Зовсім скоро настане Новий Рік і ми всі зануримося з початку в суєту підготовки до свят,
а потім і в саму атмосферу довгоочікуваного і всіма улюбленого свята - будемо відзначати Новий Рік
у колі сім'ї та друзів, ходити в гості і відпочивати від робочих буднів. У цій метушні потрібно не
забути відправити поздоровлення з Новим Роком колегам 2016!

Адже колеги, це люди з якими ми проводимо більше часу, ніж з сім'єю і з друзями. Привітання з Новим Роком колегам приємно здивують ваш колектив на новорічному корпоративі або невеликою листівкою на робочих столах, порадують і обов'язково викличуть добрі і щирі посмішки на обличчях! Адже трішки уваги, кілька добрих слів, щире побажання - це дуже приємно, і це поздоровлення з Новим Роком колегам може допомогти зблизити колег, виправити помилки в спілкуванні, налагодити контакт і допомогти налагодити стосунки.
Які можна писати поздоровлення? - серйозні і жартівливі, смішні і душевні! При цьому поздоровлення мають бути щирими!


          З Новим 2016 роком!Так виходить, що значну частину свого часу ми проводимо не з рідними і близькими, а зі своїми співробітниками, розділяючи з ними багато побутові проблеми і питання, і відзначаючи численні свята. Питання, що подарувати колегам на Новий Рік 2016 постійністю виникає кожен грудень.
На відміну від подарунків для своїх домашніх, де ми прагнемо дійсно вибрати найкраще з того, що можемо дозволити, колеги не вимагають настільки трепетного ставлення. Хоча це не означає, що дарувати можна все, що завгодно.
Добре, якщо ви заздалегідь вирішили, що подарувати колегам на Новий Рік, так як в цьому випадку ви позбавите себе від метушливих пошуків потрібних речей.
На щастя, існує декілька універсальних рішень, кожне з яких цілком підходить для того, щоб бути подарованим.
Подарунки для жінок колег

Якщо основу колективу, в якому ви працюєте, складають переважно жінки, то класичним подарунком є цукерки і шампанське. Вартість подарунків визначається вашими фінансовими можливостями, і може бути як незначною, так і досить високою. Багато що визначається ще й тим, кому вручається подарунок. Презент жінці начальнику зазвичай обходиться помітно дорожче, порівняно з подарунками іншим колегам. Втім, все індивідуально і залежить від того, які цілі ви переслідуєте. Щоб на вас не "тикали" пальцем, можна скористатись послугами Служби поздоровлень.

Нерідко жінки на роботі отримують в подарунок чашки, красиво оформлені свічки, блокноти, щоденники. Зазвичай, рішення, що подарувати колегам на Новий Рік 2016, приймається колегами чоловіками спільно. Подарунком може бути спільний похід у ресторан за рахунок чоловіків.

Подарунки для чоловіків колег

Що подарувати колегам на Новий Рік 2016 у чоловічому колективі визначається, як правило, ще простіше. Звичайно ж, в першу чергу мова йде про алкоголь. Коньяки і віскі давно стали типовими новорічними способами поздоровлення в офісах. Дещо рідше використовується вино і горілка.  Ніякої особливого смислового навантаження вони не несуть, за винятком якихось ексклюзивних сортів алкоголю. Також оригинальним подарунком може бути Сувенір "Іменні Новорічні побажання" на ялинку від вашого імені. Дід Мороз  має можливість відправити цей Сувенір в усі міста України.
Подарунки начальникам

На подарунки начальникам зазвичай скидається весь колектив. Однак якщо ви вирішили самостійно презентувати своєму шефу цінний подарунок, постарайтеся це зробити потай від інших. Не всі співробітники можуть правильно зрозуміти ваш задум, тому краще не афішувати свої наміри. У цьому випадку також може прийти на допомогу Служба Поздоровлень.

А можна зробити колективний подарунок, якщо ваш керівник заслуговує особливої уваги за добрі вчинки. Це може бути Подяка за добрі справи від Діда Мороза. Дід Мороз України відправить Подяку у будь-яке місто нашої держави.


Найпопулярніший подарунок (для дітей та дорослих) - Іменний лист від Діда Мороза України!

Конструктор сайтів
Nethouse