від Морозної канцелярії

Історія святкування Нового року.

З історії ваших бабусь та дідусів.


ФАКТИ ІСТОРІЇ НОВОГО РОКУ.
    В Радянському Союзі з 1918 по 1935 роки Новий рік не був офіційним державним святом, проте більшість сімей традиційно відзначало його разом з Різдвом. Таким чином, в перші десятиліття радянського союзу свято вважалося скоріше «сімейним». 

Вперше свято офіційно відсвяткували лише наприкінці 1936 року.
Новий рік держава дозволила відзначати, проте 1 січня залишався робочим днем.


Знаменитий фотограф Еммануїл Евзеріхін зобразив свою сім'ю біля ялинки, 1954 рік.


Новорічна вистава на початку 1950-х.


Тільки після війни почали по-справжньому складатися традиції святкування Нового року в СРСР. Стали з'являтися ялинкові іграшки: на початку дуже "скромні" - з паперу, вати та інших матеріалів, пізніше - гарні, яскраві, зроблені зі скла і схожі на прикраси ялинок дореволюційного часу.

Останній етап підготовки - протерти (полагодити) телевізор, який, як стверджував листоноша Пєчкін, є "найкращою прикрасою новорічного столу." «Карнавальна ніч», «Іронія долі», «Новорічні пригоди Маші і Віті», «Блакитний вогник», «Морозко» - радянські фільми, передачі і мультики під ранок, без яких жоден радянський громадянин не мислив собі святкової ночі.

Так дійсно було колись, запитайте свою бабусю!


_____________________________________

Нови́й ріксвято, яке відзначають багато народів відповідно до прийнятого календаря. Свято наступає в момент переходу останнього дня року в перший день наступного року.


Немає коментарів

Додати коментар
Конструктор сайтів
Nethouse