від Морозної канцелярії

Вплив комп'ютера на психічне здоров'я дитини

"Привет. Дід Мороз, принеси мені компютер. 21.05.2018.

Через кілька хвилин дитина знову написала мені.

"Дід мороз я живу в селі Данівка, Я учусь у 2 клас мене звати

Денис  подаруй мені комп'ютер".

А 9 червня ц.р. цей хлопчик знову нагадав мені

про подарунок у вигляді комп'ютера.

(Текст повідомлень Діду Морозу подається без коректури)!


Вирішив підготувати необхідну та важливу публікацію для батьків.


Дитина і комп'ютер, вплив комп'ютера на здоров'я дитини
На жаль, сучасні діти значну частину вільного часу проводять перед монітором. Наші діти народжуються і ростуть в той час, коли комп'ютер в будинку - така ж природна річ, як кухонна плита. Батьки часом навіть розчулюють, дивлячись, як спритно 3-4-річний малюк натискає клавіші. Багато радіють, що їх підросло до 10-13-річного віку чадо не бовтається вулицями, а тихенько сидить вдома за комп'ютером. Погано те, що дорослі часом не знають, яку інформацію черпає з комп'ютера (вірніше, з Інтернету) їх дитина. Не знають вони й те, що комп'ютер з часом починає замінювати і книги, і спорт, і спілкування, і батьків, особливо якщо останні багато працюють.


Комп'ютер і дитина

Одного разу стривожені батьки виявляють, що поняття дитина і комп'ютер в їх сім'ї стали нероздільними. Дитина з головою пішов у комп'ютер. Що він там робить? Спілкується з друзями, грає в ігри, конструює сайти, дивиться мультфільми, створює відеокліпи ... Та хіба мало цікавих занять в комп'ютері, який підключений до Всесвітньої Павутини! Тільки от педагоги стверджують, що у дітей падає рівень текстового мислення - діти просто не можуть адекватно переказувати прочитаний чи почутий текст. Лають комп'ютер і лікарі. Виявляється, саме він винен у тому, що у дітей псується постава, знижується гострота зору.

Привернув увагу дослідників і ще один цікавий факт. У ході соцопитування дітям ставили різні запитання, і лише один з них був пов'язаний з комп'ютером. У відповідях дітей слово «комп'ютер» фігурувало набагато частіше - зустрічалося воно в половині отриманих відповідей. Так, на запитання про те, чому дитини навчили батьки, діти часто відповідали: ходити, говорити, користуватися комп'ютером. На питання про те, чи повинні батьки карати дітей, вони відповідав, що тілесних покарань бути не повинно, але можна позбавити дитину на якийсь час того, що йому подобається: грошей, комп'ютера, телевізора. І нарешті, на запитання про комп'ютерні права дітей, які вони бажали б ввести, діти відповідали, що їм хотілося б проводити перед монітором не менше 2 годин на день, і щоб батьки не контролювали дитини, коли він займається комп'ютером.


Вплив комп'ютера на психічне здоров'я дитини

Є спеціальні комп'ютерні ігри, які призначені для найменших. Дошкільнята можуть розфарбовувати картинки, займатися з навчальними програмами (математика, іноземні мови). Є навіть програми для дітей до року, наприклад «Вундеркінд з пелюшок», заснована на методиці Глена Домана. Розвиваючі ігри не шкідливі малюкам, але вони часто імітують те, що можна зробити на папері. Як ви думаєте, що краще розвиває дрібну моторику вашого малюка - користування комп'ютерною мишею або малювання олівцем?

Звичайно, олівець.Дитина 7-8 років свідомо просить батьків придбати для нього комп'ютер. Психологи відзначають, що в цьому віці робота з комп'ютером розвиває у дітей логічне та абстрактне мислення, допомагає в отриманні деяких навичок, необхідних для подальшого життя (наприклад, приймати самостійні рішення, швидко переключатися з однієї роботи на іншу). Але батькам слід контролювати комп'ютерні заняття дитини і стежити за тим, щоб брудна і нехороша інформація з Інтернету не зробила на сина чи доньку негативного впливу.


Фізичне здоров'я дитини і комп'ютер

Найбільшої шкоди комп'ютера не у шкідливому випромінюванні (слава Богу, сучасні моделі подібної небезпеки не представляють), а в тому, в чому і його перевага - в захопливості процесу. Шкода для фізичного здоров'я дитини комп'ютер являє тоді, коли дитина (це, до речі, стосується не лише дітей, а й багатьох дорослих) не дотримується елементарних правил роботи за комп'ютером. Якщо сидіти за столом правильно, робити перерви в роботі (кожні 30-40 хвилин), не відмовлятися від інших звичних занять на користь комп'ютерних ігор, то дитина не отримає викривлення хребта, не зіпсує зір, не впаде в психологічну залежність.


Скільки часу дитині можна проводити за комп'ютером?

Для запобігання негативного впливу комп'ютера на здоров'я дитини, батькам слід суворо обмежити час, який дитина може проводити за комп'ютером. Так, малюкам до 6 років можна займатися не більше 20 хвилин на день, і то бажано з 1-2 перервами. Школярам (7-8 років) можна збільшити час до 30-40 хвилин на день, а хлопцям з 9-11 років можна проводити за комп'ютером не більше півтора години на день (природно, з перервами).

Як правильно облаштувати місце за комп'ютером для дитини?

Пам'ятайте, що робоче місце має бути добре освітлено, але при цьому на монітор не повинні потрапляти відблиски від лампи або пряме сонячне світло. Стіл обов'язково повинен підходити дитині по росту. Ноги не повинні висіти або бути підібганими під себе. Під ноги поставте подставочку і стежте за тим, щоб дитина тримав спину рівно, а голову прямо. Екран повинен бути розташований на відстані 70 см від очей вашого чада.


Чи потрібно відривати дитину від комп'ютера?

Якщо з дитиною трапляється істерика, коли його відривають від комп'ютерних ігор, можливо, політика дорослих щодо розумної машини спочатку неправильна. Буває так, що батьки то сильно турбуються про здоров'я дитини, забороняючи йому довго грати, то немов забувають про це, дозволяючи сидіти за комп'ютером годинами. Коли в сім'ї немає єдиної думки дорослих з приводу комп'ютера, дитина чинить так, як вважає за потрібне.

Якщо ви бачите, що дитина надмірно захопився комп'ютерними іграми, постарайтеся переключити його увагу на інше захоплення (спорт, рухливе хобі). Якщо дитина воліє отримувати інформацію з інтернету, чесно поговоріть з ним про якість тієї інформації, яку він вивчає.

Комп'ютер не принесе шкоди дитині при розумному підході. Якщо у школяра буде персональний комп'ютер, він потихеньку навчиться користуватися ним, зрозуміє, як працює ця техніка. Можливо, дитина зможе створити і свої творчі проекти, а такі навички, можливо, знадобляться йому в майбутньому або навіть стануть частиною професії.

____________________

Немає коментарів

Додати коментар
Конструктор сайтів
Nethouse